Kasutame oma kodulehel küpsiseid, et tagada Teile parim kasutajakogemus. Jätkates siin kodulehel nõustute küpsiste kasutamistingimustega. Loe veel cookie policy

Meie teekond jätkusuutlikkuse poole jätkub

Üha mõjukama sotsiaalse osalejana ja tööstusharu ühe suurima ettevõttena lasub Ramuddenil eriline vastutus säästvasse arengusse panustamise eest.

Sõna on tegevjuhil

Hans-Olov Blom, kontserni asutaja ja tegevjuht.
Oleme pandeemia ajal püüdnud järjekindlalt keskenduda oma tavapärasele tegevusele. Oleme järginud kõiki ametiasutuste reegleid, nõuandeid ja soovitusi ilma otseteid kasutamata. Samas oleme võimaluste piires püüdnud jätkata harjumuspärasel viisil. Suurte jõupingutustega on meil õnnestunud eelmise aastaga võrreldes tulemusi parandada ja käivet suurendada.
 
Iseenesest on meie ärimudel üles ehitatud jätkusuutlikkusele, kuna me kasutame ressursse nende eluea jooksul tõhusamalt, aga ka selles mõttes, et me aitame kaasa turvalisemate töömaade loomisele. Me töötame selle nimel, et kõik jõuaksid iga päev tervena koju. Seetõttu anname endast parima, et ohutusküsimused kõikjal päevakorda tõsta. Sama oluliseks peame me muidugi oma töötajate ohutusalaseid teadmisi ning aasta vältel oleme me palju investeerinud ettevõttesisestesse koolitustesse, mis aitavad kaasa ohutuse suurendamisele töömaadel.
 

Kiire üleminek digitaalsele õppele

Meie koolitajad on nii töötajate kui ka klientide koolitamisel digitaalsetele õppevormidele edukalt üle läinud. On selge, et uued tehnilised abivahendid ja veebipõhised koolitused jäävad meie väljaõppe loomulikuks osaks ka pärast pandeemiat. Muidugi võib traditsiooniline õpetamine teatud juhtudel olla parem, kuid olen veendunud, et see, mis on tulnud, ka jääb, ning see omakorda tähendab reisimise vähenemist ja seega ka väiksemat kliimajalajälge.
 
Digitaliseerimine on ka oluline vahend turvalisuse parandamiseks. Meie kontserni kuulub Briti ettevõte Highway Resource Solutions (HRS), mis arendatab ohutust suurendavaid nutikaid digilahendusi ja -seadmeid, näiteks liiklejate reaalajas teavitamist tee läbitavusest.
 
Meie tootearendus põhineb uudsetel tehnoloogilistel võimalustel. 2020. aastal oleme näiteks välja töötanud kaugjuhitava tõkkepuu, mis kaotab vajaduse kasutada ohtlikel teedel liiklusreguleerijaid. Töötame ka lahendustega, kus seadmetega ühendatud andurid näitavad, kas töömaal on kõik korras.
 
Teine näide nutikast uuest tehnoloogiast on meie 3D liikluskorraldusskeemid ja animatsioonid. Need aitavad meil koos klientidega optimeerida liikluskorralduslahendusi juba projekteerimisetapis, tagades nii parema turvalisuse kui ka võimaluste piires minimaliseerida koormust liiklusvoogudes. Üldiselt oleme märganud, et klientide huvi ohutuse vastu on kasvanud ja nende valmidus kaasata meid varasesl etapis on suurenenud. See on alati parem nii kulude kui ka ohutuse ja läbitavuse seisukohalt.
 

Tähelepanu on heitkoguste vähendamisel

Keskkonnavaldkonnas töötame me kliimale avaldatava mõju vähendamise nimel. Meie kontserni suuromanik Triton osaleb süsinikdioksiidi heitkoguste kompensatsiooni tagavas algatuses. Valdkonna juhtiva ettevõttena pöörame me sellele tähelepanu ka oma otseses tegevuses, suurendades näiteks mittefossiilsete kütuste osatähtsust. Aasta jooksul tellisime me sellel eesmärgil kuus elektriveokit, millega hakatakse Rootsi suurlinnapiirkondades tooteid töömaadele transportima. Ka Norras kuuluvad elektriautod nüüd meie autoparki.
 
2020. aasta detsembris toimunud ettevõtete ühinemise kaudu hõlmab Ramudden koos meie tütarettevõtetega nüüd kümmet Euroopa riiki. See loob uusi võimalusi, et näha ja õppida, kuidas töötatakse mujal Euroopas. Meil on võimalus tutvuda kontinendi parimate tegutsemisviisidega, mis avab meile tee edasiseks arenguks nii jätkusuutlikkuse valdkonnas kui ka äris tervikuna. Jätkuvalt edasi liikudes keskendume uue kontserni kõigi eeliste täielikule ärakasutamisele.
 
2020/2021 on tekitanud paljudes hirmu, kuid me oleme näidanud, et meie ärimudel toimib ning meil õnnestub ka keerulistell aegadel keskenduda tööohutuse suurendamisele.
 
Hans-Olov Blom, Ramudden kontserni tegevjuht