Uudis

Ramudden võtab Rootsis kasutusele esimesed täiselektrilised veokid

Ramudden on sõlminud Inzile AB´ga tarnelepingu kuue Pro4 elektriveoki ostmiseks. Veokeid hakatakse kasutama liikluskorraldus- ja ohutusvahendite transportimiseks objektidele, kus ligipääsuteed on kitsad ja nähtavus piiratud.

Esialgu kasutatakse autosid suuremates linnades, et hinnata autode võimekust ja kasutegurit. See on meie jaoks esimene samm elektriautode kasutamise suunas ning tõenäoliselt ei jää see viimaseks. Ramudden tegutseb kõigis Skandinaaviamaades ning Norras on elektriautod eriti populaarsed.
Esimese elektriveoki kättesaamine peaks toimuma veel sellel aastal, vahetult enne aastavahetust.
- Ramudden kontsernil on laiem eesmärk vähendada kliimamõjusid kõikides regioonides kus esindatud oleme. Selle eesmärgi poole püüeldes on elektriautode kasutuselevõtt ainuõige samm ning otsus uutesse tehnoloogiatesse ja elektriautodesse investeerida on üks panus kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisse, ütleb Ramudden kontserni asutaja ja tegevjuht Hans-Olov Blom.
- On rõõm tõdeda, et üha rohkem tööstusettevõtteid hindavad meie elektrisõidukeid ja üldist kontseptsiooni, ütleb Inzile AB tegevjuht Ragnar Åhgren. Ramudden annab meile võimaluse näidata, milleks meie sõidukid ehitus- ja logistikavaldkonnas võimelised on, jätkab Ragnar Åhgren.
 
Inzile Pro4 on elektriline kergveok, mis on välja töötatud eesmärgiga aidata kaasa fossiilkütustest vabade linnaruumide tekkele. Elektrilised töösõidukid (EUV) on autotööstuse nišisegment, mis peaks lähiaastatel eeldatavasti kiiresti kasvama. Kliendigruppidesse kuuluvad erinevad transpordi- ja haldusettevõtted.
 
Inzile kohta
Inzile AB on Rootsi tehnoloogiaettevõte mis arendab jätkusuutliku ühiskonna tarbeks arukaid elektrisõidukeid ning kaasaegseid transpordi- ja teeninduslahendusi. Ettevõtte visioon on vabastada linnad fossiilkütuste heitgaasidest ja kiirendada kliimamuutusi, aidates seeläbi kaasa arukate linnade tekkimisele ning inimeste elukvaliteedi tõusule. Inzile asutati 2012. aastal. Nende peakontor ja tootmine asub Västervik´is, uurimis- ja arendustegevus Tranåsis ja Munkedalis ning turundusosakond Stockholmis.
 
Lisateavet leiate aadressilt www.inzile.com